(čerpáno z archivu a dostupných zdrojů Lázní Mšené, a.s., z archivu obce Mšené-lázně, zpráv ústním podáním, podkladů Státního okresního Archivu Lovosice, a užitím částí textu Purkyňovy nadace a dalších zdrojů, kterým všem velmi děkujeme!)
Celá poslední desetiletí v éře plánované a centrálně řízené ekonomiky byly Lázně Mšené prakticky nechtěnou součástí státního podniku Lázně Teplice, a péče a „rozvoj“ zdejších lázní podle toho vypadal… Nesmyslné úpravy provozu, minimální údržba a související postupné chátrání si vyžádaly svou daň…
V novodobých porevolučních událostech byly tehdejší Lázně Mšené předmětem kuponové privatizace, aby se jako akciová společnost v soukromém vlastnictví začaly po desítkách let „budovatelského chátrání“ opět probouzet. Ještě před koncem 20. století se stále více objevuje ve spojení s aktivitami Lázní Mšené jméno František Och. První Och, narozený v roce 1942, se v bouřlivé porevoluční době postaral o základní vizi záchrany tohoto lázeňského místa, zajistil restrukturalizaci lázní. Nové vedení, aby zamezilo dalšímu pokračování degradace lázeňského místa, také provedlo řadu zásadních investic. Po roce 2006, kdy se řízení lázní ujímá osobně syn František Och (nar. 1970) s rodinou, nastává období opětovného věhlasu a rozvoje lázní. Ředitel František Och a po roce 2010 i se svojí manželkou Dominikou Ochovou dbají při řízení všech aktivit lázní na profesionální přístup, efektivitu, a hlavně na zachování genia loci lázeňského místa. Během několika let se z Lázní Mšené stává opět vyhledávané místo, zaměřené především na tradičního českého hosta, nabízející léčbu a odpočinek. Stávají se klidnou alternativou velkým lázeňským centrům, získávají oblibu a věhlas díky skvělému léčebnému a lázeňskému personálu, vynikající kuchyni a osobnímu přístupu rodinně řízených lázní…